.TEL – Telnic wyjaśnia szczegóły

W serwisie Domisfera ukazał się obszerny wywiad z Benjaminem Blumenthalem, dyrektorem ds. marketingu w Telnic. Tematem wywiadu jest nowa domena .TEL. Jak możemy się dowiedzieć w 2000 roku Telnic złożył wniosek do ICANN o akceptację dla nowej domeny TLD. W 2004 roku ICANN zaaprobował drugi wniosek o domenę TEL i 30 maja 2006 roku zostało podpisane końcowe porozumienie w sprawie wprowadzenia domeny.
Oficjalna data rozpoczęcia rejestracji w domenie .TEl ma zostać ogłoszona niebawem, domeny będą rejestrowane na zasadzie polityki “first-come first-served”. Ceny domen nie będą odbiegały od pozostałych domen najwyższego poziomu. Nie zostaną też ogłoszone aukcje na najbardziej popularne nazwy domen, tak jak miało to miejsce w przypadku domeny .MOBI.
Domena .TEL umożliwi jej właścicielowi, dzieki systemowi DNS, publikować w czasie rzeczywistym swoje dane kontaktowe, dzieki temu inni użytkownicy otrzymają bezpośrednie przekierowanie na dostępne sposoby komunikacji jak np.: VoIP, e-mail, SMS, IM, telefon stacjonarny lub komórkowy.
Domena .TEL nie będzie jak w przypadku innych TLD’s przekierowywała na serwer z umieszczoną na nim stroną WWW lecz będzie bezpośrednio przekierowywała na numer telefonu lub inną dostępną formę komunikacji.
Przypomnijmy, ze podobnym projektem jest projekt ENUM, którego założeniem jest rejestracja w systemie DNS numerów telefonicznych (zgodnie ze standardem E.164). Z tak wprowadzonym numerem mogą być kojarzone inne numery telefoniczne, IM, VoIP, adresy e-mail, należące do abonenta. Dzięki temu abonent może posługiwać się jednym uniwersalnym numerem (identyfikatorem) przy korzystaniu z wielu różnorodnych usług teleinformatycznych.
Cały wywiad o domenie .TEL można przeczytać w serwisie Domisfera.com

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.