Domena IFPI przejęta przez piratów

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI) nie opłaciła na czas jednej ze swych domen internetowych. Teraz pod jej dawnym adresem znajdziemy zapowiedź nowego serwisu przygotowanego przez… The Pirate Bay.

Ogranizacji walczącej o interesy wytwórni fonograficznych przedstawiać szerzej nie trzeba – wystarczy wspomnieć o najgłośniejszych działaniach IFPI, jak walka z rosyjskim sklepem muzycznym AllofMP3.com, czy też kompromitująca próba zamknięcia wymienionego wyżej szwedzkiego trackera BitTorrent.
Jeszcze kilka miesięcy temu witryna IFPI była dostępna zarówno w domenie *.org, jak i *.com. O ile informacje o działalności organizacji nadal znajdziemy pod adresem IFPI.org, o tyle wchodząc IFPI.com ujrzymy zapowiedź nowego serwisu “International Federation of Pirates Interests”.

Administratorzy The Pirate Bay, do których należy obecnie domena, zaprzeczają, jakoby dokonali jej nielegalnego przejęcia. Ich zdaniem, IFPI nie dokonała przedłużenia rejestracji, co skutkowało przejęciem adresu przez osobę prywatną, która prawa do domeny przekazała następnie załodze TPB.

Teraz nowi właściciele adresu zamierzają w niedługim czasie uruchomić pod nim witrynę, na której prezentować będą swe “pirackie” poglądy odnośnie fonografii.

Bez względu na to, co dokładnie znajdzie się w serwisie, samo przejęcie domeny przez TPB jest kolejnym małym zwycięstwem trackera nad potężną IFPI, która przełknąć musi jeszcze jedną, mało przyjemną porażkę.

Źródło: di.com.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.