Spór o domenę Narnia.mobi rozstrzygnięty

Sprawa sądowa, która się rozpoczęła parę miesięcy temu między spadkobiercami spuścizny po Clive Staples Lewisie [the Estate of CS Lewis] a szkocką rodziną, która kupiła domenę o nazwie narnia.mobi dla swego jedenastoletniego syna, została roztrzygnięta na korzyść spadkobierców pisarza.
Para z Edynburga przegrała batalię z administratorami majątku po autorze Kronik Narnii o nazwę domeny. Pełnomocnicy zarządzających majątkiem złożyli skargę do WIPO [World Intellectual Property Organization – Światowej Organizacji Własności Intelektualnej], która zawyrokowała, że nazwa domeny powinna przejść w ręce C.S. Lewis (Pte) Ltd.

Rodzina jest oburzona – tak donoszą media – i twierdzi, że WIPO zingorowała ich dowody. Pani Fergusson, matka chłopca, powiedziała: “Nie zrobiliśmy nic nielegalnego czy złego, mieliśmy pełne prawo wejść w posiadanie tej nazwy domeny. Mieli trzy miesiące kiedy mogli zarejestrować tę domenę. Był też okres wyłączności na rejestrację nazw w domenie .mobi dla wszystkich posiadaczy marek handlowych – gdy zaczęto je sprzedawać w 2006 r.
Naszą kupiliśmy dopiero po tym trzymiesięcznym okresie – była już dostępna w sprzedaży publicznej.

Źródło: domainnews.com, Rafał Galiński – Iname.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.