Igrzyska 2016 w Chicago? Rywalizacja w sieci już się rozpoczęła

Chicagowski Komitet Olimpijski chce odzyskać domenę Chicago2016.com.

Może uwaga świata skupia się w tej chwili na letnich igrzyskach w Pekinie, ale w Chicago już się toczy rywalizacja iście olimpijska.

Chicago jest jednym z kandydatów do organizacji igrzysk w 2016. Amerykański Komitet Olimpijski (United States Olympic Committee -USOC) używa domeny Chicago2016.org jako swojej strony WWW. Chce także dostać prawa do używania domeny Chicago2016.com i złożył wniosek o arbitraż w tej sprawie do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization – WIPO).
Będzie to ciekawy przypadek. Z pozoru Chicago2016.com to domena z nazwą pospolitą ale została zarejestrowana 8 sierpnia 2004, ledwie 4 dni przed rejestracją domeny Chicago2016.org. Prawdopodobnie osoba rejestrując domenę
w rozszerzeniu .com miała wiedzę o tym, że Chicago będzie starać się o organizację igrzysk w 2016 r.

Jednak obecny właściciel domeny nie zrobił nic, by na niej zarobić. Register.com pokazuje tam reklamy które zawierają słowo “olympics”, ale właściciel domeny nie ma nad tymi reklamami żadnej kontroli i nie czerpie z nich zysku.

Niezależnie od wyniku arbitrażu, mamy tu lekcję dla wszystkich podmiotów, czy to nastawionych na zysk czy raczej typu non-profit, zarówno małych jak i dużych. Nazwy domen są ważne i powinny być na szczycie listy pilnych spraw do załatwienia w pierwszej kolejności. Zanim ogłosimy start jakiejkolwiek kampanii, zanim wypuścimy na rynek jakikolwiek produkt, etc., firmy i organizacje muszą wykazać się refleksem i w porę rejestrować związane z tymi produktami i reklamami nazwy domen.

Źródło: domainnamewire.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.