Ostrzeżenie dla ICANN

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych (The United States Department of Commerce) poinformował ICANN (Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów) aby w związku z wprowadzaniem nowych rozszerzeń domen najwyższego poziomu (gTLD), zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo działania całego systemu DNS.

Nie jest jasne czy potencjalne korzyści z wprowadzenia nowych gTLD przeważają nad kosztami ich wprowadzenia oraz czy skala ryzyka jest uwzględniona na odpowiednim poziomie – pisze Departament Handlu USA w liście do ICANN z 18 grudnia.
Departament zwraca się również z wnioskiem do ICANN, o zrewidowanie procesu aplikacji o nowe domeny gTLD i wnioskuje o stworzenie jak najbardziej przejrzystego procesu przyznawania rozszerzeń wraz z określeniem maksymalnych opłat jakie mogą być nakładane na wnioskodawców.

Departament Handlu sugeruje organizacji ICANN aby bardziej zaangażowała się w sprawy koordynacji ogólnoświatowego systemu DNS i stworzyła plan wdrażania kolejnych domen gTLD.
Potwierdza też, że rząd USA jest za promowaniem nowych nazw domen, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i bezpieczeństwa systemu DNS.

Pełna treść listu dostępna jest na stronie ICANN: http://forum.icann.org/lists/gtld-guide/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.