Akredytacja .UK dla Az.pl

nic.ukAz.pl jako pierwszy rejestrator domen z Polski otrzymało akredytację Nominet dla domen brytyjskich .UK. Konsekwentna polityka zdobywania akredytacji trwa. Az.pl jest pierwszym polskim rejestratorem domen z akredytacją ICANN dla domen globalnych.

Oficjalna strona Nominet z listą akredytowanej Az.pl: http://www.nominet.org.uk/registrars/becomeregistrar/taglist/

Rejestracja domen u źródła, nie u pośrednika, wraz z obniżką cen o połowę to kolejny sukces Az.pl.

Nominet  to organizacja non profit założona w 1996 roku, której głównym celem statutowym jest rejestracja i zarządzanie domenami krajowymi .uk. W sierpniu 2008 roku Nominet odnotował 7 000 000 domen .uk, co plasuje to rozszerzenie na czwartym miejscu w rankingu najliczniej zarejestrowanych domen pierwszego rzędu (Top Level Domains). Nominet wyróżnia znikoma ilość rejestracji domen bezpośrednio w rejestrze, Nominet w ten sposób wspiera rozwój rejestratorów.

Nominet posiada kilkuset akredytowanych rejestratorów (Tagholder) domen. Ponad 80% to brytyjscy partnerzy, pozostała część to firmy z innych krajów. Do tego grona dołączyła także Polska, w postaci akredytacji dla AZ.pl.

Nominet jest aktywnym członkiem Council of European National Top Level Domain Registries (CENTR)  organizacji utworzonej w 1998 roku, zrzeszającej rejestry ccTLD domen narodowych. Jest to organizacja wymiany doświadczeń, mechanizmów i praktyk rejestratorów w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów świadczonych usług.

Źródło: Informacja prasowa az.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.