AZ.PL uwalnia kody AuthInfo

20 kwietnia AZ.pl jako pierwszy duży rejestrator domen w Polsce udostępnił bezpłatnie i automatycznie wszystkie kody autoryzacyjne do domen polskich, globalnych i zarejestrowanych w promocjach „Domeny za 0 zł”. Takie działanie zapewnia nie tylko pełną zgodność procedur AZ.pl z wymogami formalno-prawnymi ale także daje swoim Klientom pełną swobodę działania i wolność wyboru Rejestratora.

Authinfo to unikatowy kod autoryzacyjny domeny najczęściej w postaci kilku liter i cyfr. Jego znajomość jest niezbędna do dokonania transferu domeny pomiędzy rejestratorami (transfer domeny można porównać do przeniesienia numeru pomiędzy operatorami telefonii
komórkowej). Firmy rejestrujące wydają go jednak niechętnie. Chcą w ten sposób zniechęcić klienta do transferu domen do innego rejestratora.
Tym ruchem gwarantujemy naszym Klientom pełną kontrolę nad ich domenami. Jesteśmy przekonani, że przedłużenie domeny w naszej firmie jest efektem oceny jakości naszych usług, a bezproblemowy dostęp do kodu AuthInfo tylko utwierdzi Klientów co do wyboru naszej spółki – mówi Albert Jerka, współwłaściciel AZ.pl – Dzisiejsze działanie zaprasza naszą konkurencję do stosowania standardów europejskich. Niewątpliwie standardem takim jest jawny kod AuthInfo dostępny w Panelu Klienta dla Abonenta domeny. Uważamy, że zatrzymanie klienta poprzez stosowanie skomplikowanych i trwających tygodniami procedur, jak to ma miejsce u naszej konkurencji, nie jest elementem budowania zaufania w biznesie.
Firma AZ.pl postanowiła uwolnić wszystkie kody Authinfo. Oznacza to, że począwszy od 20 kwietnia Klienci firmy mają automatyczny dostęp do kodów Authinfo swoich domen. W tym tych najpopularniejszych – polskich (.PL) i globalnych (m.in. .COM i .NET). Zmiana ta dotyczy także domen zarejestrowanych w przeszłości i objętych promocją „Domeny za 0 zł”.

AZ.pl pozostaje jedynym liczącym się rejestratorem na rynku mającym w ofercie darmowe domeny polskie dla klientów indywidualnych i firmowych – mówi Szymon Nieradka, Dyrektor Zarządzający AZ.pl – Uwalniając kody Authinfo dla wszystkich naszych domen konsekwentnie budujemy swoją markę najbardziej liberalnego i przyjaznego klientom rejestratora na polskim rynku.

Źródło: Informacja prasowa AZ.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.