Akredytacja ICANN dla home.pl

Home.pl, największy dostawca usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskał akredytację ICANN (Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów). Firma, posiadając unikatowy certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 27001:2005, gwarantuje klientom pełne bezpieczeństwo rejestracji domen globalnych. Akredytacja ICANN dla home.pl oznacza, iż firma otrzymała możliwość rejestracji domen funkcjonalnych najwyższego poziomu (.com, .net, .org, .info, .biz) bezpośrednio u globalnych operatorów rozszerzeń z pominięciem podmiotów pośredniczących, zwiększając bezpieczeństwo prawne i stabilność realizowanych transakcji. Na wyróżnienie to mogą liczyć wyłącznie podmioty, które posiadając  odpowiednie zaplecze techniczne, przejdą długi i żmudny proces certyfikacji, spełniając przy tym szereg rygorystycznych wymogów finansowych i bezpieczeństwa określonych przez ICANN oraz pozostałych rejestratorów.

Ochrona informacji oraz pewność realizowanych transakcji to kluczowe elementy jakości oferowanej klientom przez home.pl. Akredytacja przyznana przez ICANN jest dla nas cennym wyróżnieniem, które doskonale wpisuje się w realizowaną strategię i jest potwierdzeniem słuszności polityki, którą realizujemy z sukcesami od kilkunastu już lat. Dzięki uzyskanej akredytacji klienci home.pl mogą mieć pewność, że nasze usługi niezmiennie pozostają na najwyższym światowym poziomie, a my stale dbamy o ich rozwój” – powiedział Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

Wśród wielu korzyści, jakie niesie ze sobą nadzór ICANN jest m.in. to, że firma, która otrzymuje akredytację, uczestniczy w międzynarodowym procesie standaryzującym świadczenie usług. Są to m.in. złożone testy ujednolicające i działania weryfikacyjne, realizowane we współpracy z najważniejszymi rejestratorami domen na świecie. Nie bez znaczenia jest również możliwość zacieśnienia relacji z partnerami i szansa na zdobycie rzeczywistego wpływu na  kształtowanie regulacji prawnych funkcjonujących w Internecie.

home.pl, jako partner organizacji ICANN, zyskuje wyjątkowe możliwości, aby aktywnie uczestniczyć w kreowaniu nowych zasad w Internecie. Zamierzamy efektywnie korzystać z tego przywileju. Naszym priorytetem jest to, by rynek usług internetowych był coraz bardziej atrakcyjny dla klientów i dawał im jeszcze większą swobodę wyboru. A że domeny globalne stanowią ważną część tego
rynku – jak informuje VeriSign w swoim raporcie finansowym za drugi kwartał, jest to już 100 milionów domen .com i .net – cieszymy się, że dzięki uzyskanej  właśnie akredytacji głos z Polski zostanie zauważony
” – dodał.

Organizacja ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) powstała 12 lat temu w celu przejęcia od rządu Stanów Zjednoczonych funkcji nadzorowania technicznych aspektów Internetu. Od tego czasu jej głównym zadaniem jest opieka nad działaniem całego systemu nazw domenowych najwyższego poziomu – zarządzanie domenami i serwerami DNS, a także administracja adresami IP. Organizacja jest odpowiedzialna za decyzje związane z administracją już istniejących adresów internetowych i ustalanie warunków powstawania nowych rozszerzeń.

Źródło: informacja prasowa home.pl

One Comment

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.