Jak wybrać router?

Jak wybrać router, kiedy na rynku mamy tyle różnorodnych modeli? Z pomocą przychodzą rozmaite rankingi, dzięki którym możemy zorientować się, co jest aktualnie popularne wśród innych użytkowników. Ci, którzy szukali routera za pośrednictwem porównywarki cen Skąpiec.pl, przede wszystkim zwracali uwagę na producenta sprzętu. Była ona istotna dla 22,27% osób. Głębsza analiza tychże wyborów wskazuje, że najczęściej stawiano na markę TP-Link, która znalazła się w obszarze zainteresowania prawie 38% osób. Miało to bezpośrednie przełożenie na finalny kształt zestawienia 10 najpopularniejszych routerów, które marka ta ewidentnie zdominowała, zajmując w nim aż 8 pozycji, w tym pierwsze i drugie miejsce. W rankingu znalazł się jeszcze model marki ZTE, która co ciekawe nie znalazła się wśród tych, które oglądano najczęściej. Za to marka Netgear ma w zestawieniu jednego reprezentanta, a zainteresowanie nią wyraziło 12,6% internautów.

Najpopularniejsze routery

1. TP-Link TL-WR740N

2. TP-Link TL-WR1043ND

3. ZTE MF60

4. TP-Link TL-MR3420

5. TP-Link TL-WDR4300

6. TP-Link TL-WDR3600

7. TP-Link TD-W8960N

8. Netgear WNCE2001-100PES

9. TP-Link TL-WR841N

10. TP-Link TD-W8951ND

Jeśli mamy opierać się tylko na najpopularniejszych modelach, to nie da się ukryć, że nasz wybór głównie rozegra się właśnie między modelami TP-Link.

Źródło: Artykuł sponsorowany

One Comment

  1. Witam,

    Od kilku lat kupuję różne routery, testuję, niektóre opisuję na blogu i sprzedaję. Przez moje ręce przewinęło się na prawdę wiele modeli.
    Niestety, duża większość TP-Link, które przewinęły mi się przez ręce (zarówno nowe jak i używane) nie działały stabilnie. Po kilku/kilkunastu dniach połączenie do wifi było zrywane lub traciło na jakości (długie czasy przesyłania pakietów). Routery eksploatuję dość mocno (mam w domu symetryczne łącze 60 Mbps i wiele urządzeń wifi). Z tego co zauważyłem, nieźle spisują się sprzęty z chipem Atheros. Broadcom wypada tu gorzej. Większość routerów, z którymi były problemy to platformy Broadcom.

    TP-Link TL-WR1043ND, TL-WR740N, TL-MR3420, TL-WR841ND testowałem. Z tego co pamiętam – najmniej problemów sprawiał TL-WR841ND. TL-MR3420 mam “na warsztacie” z najnowszym firmware. Są problemy z zalogowaniem się z zewnątrz sieci, po kilku dniach występują straty pakietów w sieci wifi.

    Jeśli temat routerów wifi jest komuś bliski – zachęcam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.